Co nowego?

W niniejszym dziale będziemy starali się na bieżąco przekazywać Państwu wszystkie, te mniej i bardziej ważne wydarzenia z życia FUNDACJI. Zapraszamy serdecznie do lektury :-)


Zapraszamy na BEZPŁATNE konsultacje z zakresu integracji sensorycznej (SI) !!!

W Dniach 23 -29 października 2017 odbędzie się VI Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji z zakresu integracji sensorycznej. Każdy rodzic zaniepokojony rozwojem sensoryczno-motorycznym (zmysłowo-ruchowym) swojego dziecka będzie mógł w tym czasie BEZPŁATNIE skorzystać z pomocy terapeuty integracji sensorycznej (SI).
Warunki uczestnictwa w projekcie OTBK SI:

* Indywidualne umówienie się na bezpłatną konsultację z terapeutą.

Czas trwania konsultacji: +/- 30 min
Rejestracja telefoniczna: 533 604 901
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń/ rejestracji.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna ALTER w Białymstoku,
ul. Zwycięstwa 10 A I. piętro, www.fundacjaevolver.pl,
e-mail: bialystok@poradniaalter.pl, tel: 533 604 901

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


Zapraszamy na treningi EEG BIOFEEDBACK !!!

W Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ALTER w Białymstoku, (przy ul. Zwycięstwa 10 A) uruchomiliśmy pracownię EEG Biofeedback, w której z udziałem naszych wykwalifikowanych specjalistów prowadzone są profesjonalne treningi podwyższające sprawność mózgu.
EEG Biofeedback to nowoczesna metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania mózgu. Jest metodą nieinwazyjną, bezbolesną, bez skutków ubocznych. Jest jedną z metod terapeutycznych medycyny klasycznej (wchodzi w spis międzynarodowych procedur medycznych).
EEG Biofeedback to terapia, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się wpływać na zmianę wzorca wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował w sposób bardziej efektywny, szybszy.
Na czym to polega ?
Podczas sesji sygnał odczytywany z danego obszaru mózgu (puntku na głowie) jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (w postaci ilustracji, wykresu, animacji lub interakcji z wykorzystaniem gry wideo). Wytwarza się przez to rodzaj sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. To z kolei pozwala nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak aktywnie oddziaływać na jego pracę, aby funkcjonował w sposób bardziej efektywny. W trakcie sesji Pacjent nie musi używać klawiatury. Informacja o stanie umysłu pacjenta jest mu przekazywana za pośrednictwem sygnału EEG.
Prowadzone na przestrzeni lat badania nad wykorzystywaniem potencjału ludzkiego mózgu pozwoliły wysunąć tezę, że większość z nas wykorzystuje jego możliwości tylko w 5%. Trening EEG Biofeedback zwiększa to wykorzystanie nawet do 25 – 30%.

Dla kogo jest ta terapia ?
Treningi EEG Biofeedback przeznaczone są dla pacjentów w każdej grupie wiekowej - dzieci, młodzieży i dorosłych zrówno w średnim jak i starszym wieku.

Wskazania do EEG Biofeedback u dzieci:
• zaburzenia uwagi i nadpobudliwość (ADHD, ADD)
• trudności w uczeniu się, dysleksja, dysortografia
• reakcje lękowe, nerwice, trema
• kłopoty z koncentracją
• chwiejność emocjonalna w okresie dojrzewania

Rezultaty metody EEG Biofeedback:
• zwiększenie koncentracji uwagi
• poprawa pamięci
• poprawa wyników w nauce
• zwiększenie potencjału twórczego i kreatywnego myślenia
• wzrost motywacji do działania i uczenia się
• podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości
• poprawa nastroju
• poprawa sprawności psychoruchowej

EEG Biofeedback wspomaga m.in.
• leczenie autyzmu,
• zespołu Aspergera,
• zespołu Tourette’a,
• rehabilitację w mózgowym porażeniu dziecięcym.

Wskazana jest także u osób dorosłych z chorobą:
• Alzheimera
• Parkinsona
• po wylewach
• po udarach

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna ALTER w Białymstoku,
ul. Zwycięstwa 10 A I. piętro, www.fundacjaevolver.pl,
e-mail: bialystok@poradniaalter.pl, tel: 533 604 901

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


Zapraszamy na badanie gotowości szkolnej 6 i 7 latków.

Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoje dziecko nie dojrzało jeszcze do nauki w szkole, koniecznie zgłoś się z nim na diagnostyczne badanie gotowości szkolnej do naszych poradni psychologiczno-pedagogicznych ALTER.
Diagnoza gotowości szkolnej ma na celu ustalenie tego, czy dziecko 6,7 letnie osiągnęło już taki poziom rozwoju, który pozwoli mu sprostać obowiązkom szkolnym. Wyniki tego badania pomogą rodzicom podjąć decyzję o tym czy umieścić dziecko w klasie 0 czy klasie I.
DIAGNOZA GOTOWOŚCI SZKOLNEJ składa się z:
1. oceny rozwoju poznawczego, czyli oceny takich funkcji jak: uwaga, pamięć, percepcja orientacja w schemacie ciała, myślenie
2. oceny rozwoju emocjonalno-społecznego czyli umiejętności nawiązywania kontaktu, kontroli emocji, adekwatnego reagowania, radzenia sobie z porażką, motywacji do podejmowania wysiłku intelektualnego.

W celu zapoznania się ze szczegółami prosimy o kontakt z naszymi placówkami .


Witamy na Facebook'u :)!

Z radością informujemy, że właśnie uruchomiliśmy naszą stronę na Facebook'u. Będziemy umieszczać tam informacje (ciekawostki, publikacje, wydarzenia) związane z obszarem działalności FUNDACJI.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszej facebook'owej strony :).


Ruszamy!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że uruchomiliśmy nasze Niepubliczne Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne ALTER. Nasze placówki funkcjonują obecnie w czterech miastach tj: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Słupsku i Sosnowcu. W najbliższym czasie mamy zamiar uruchomić także poradnie w Chorzowie i Katowicach.
Nasze Poradnie bedą oferowały pomoc między innymi w zakresie diagnostyki zaburzeń rozwojowych od najmłodszych lat życia, w ramach programu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, umożliwiając jednocześnie wyrównywanie deficytów rozwojowych na zajęciach z logopedą, psychologiem, pedagogiem i rehabilitantem. Będziemy też udzielać fachowego wsparcia rodzicom w zakresie sposobów stymulacji rozwoju motorycznego, poznawczego i emocjonalnego oraz rozwiązywania problemów rozwojowych i wychowawczych.
Więcej informacji będą Państwo mogli uzyskać już wkrótce na aktualnie przygotowywanym serwisie internetowym poradni. Dane teleadresowe naszych placówek znajdą Państwo w zakładce PORADNIE


ZAPRASZAMY!!!